Влада розробляє механізм страхування для кредитування аграріїв на прифронтових територіях

У Мінагрополітики працюють над вирішенням питання відновлення кредитування для агровиробників з територій, наближених до зони бойових дій, повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики Тарас Висоцький під час конференції «Аграрний сектор – шлях від збереження до відновлення».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Об’єктивно кредитування фермерів на цих територіях зараз майже не відбувається. Ми попросили від банків надати нам інформацію про кількість заявок з цих територій, і кількість відмов. В кінці травня очікуємо статистику і будемо вирішувати це питання в межах нашої робочої групи», – пояснив Тарас Висоцький.

Виконуючий обов’язки Міністра зазначив, що Мінагрополітики і Мінекономіки разом з банками мають напрацювати потенційні варіанти страхування, щоб аграрії могли отримати кредитування, а також залучити кошти донорів.

«Якщо можна було б запровадити пільгове страхування, наприклад, в межах програми «Ukraine Facility», які заплановані на підтримку бізнесу, тоді інструмент виглядав би так: є страховка, фактично воєнна страховка, яка є елементом застави, і під неї банк вже дає кредит. По іншому запровадити кредитування на цих територіях буде складно», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також додав, що найближчим часом очікується розгляд можливості законодавчо врегулювати питання кредитних заборгованостей аграріїв з окупованих територій. Відповідний законопроект зараз на розгляді у парламенті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *