Вуглецеві сертифікати – європейські програми стартують в Україні

Як встигнути приєднатись та отримати 50 євро за 1 га

Українські аграрії мають можливість залучитися до проекту вуглецевих сертифікатів та отримати кошти за участь у відновлюваному землеробстві і зменшенні викидів парникових газів. 

Проект Carbon Credit Ukraine, засновниками якого є литовська кліматична компанія HeavyFinance за участі Європейського Інвестиційного Фонду (EIF), українські компанії «АГСОЛКО Україна» і ВС Груп та Інститут геополітики та стратегічного управління (IGSM), розпочав свою роботу в Україні.

Протягом першого етапу проекту, який охоплює період з 2022 до 2024 рр, аграрії мають можливість отримати карбонові сертифікати, вартість яких оцінюється в 50 євро на 1 га.

Про роботу проекту та важливість відновлюваного землеробства організатори разом за ЗМІ проговорили під час прес-сніданку на тему «Відновлювальне сільське господарство в Україні та сертифіковані вуглецеві кредити для агробізнесу», що відбувся в кінці травня в Києві. 

Попит на вуглецеві сертифікати продовжує зростати в Україні, проте наразі український ринок вуглецевих сертифікатів є ще несформованим, зазначили організатори.

За словами генерального директора та засновника компанії Heavy Finance Лаймонаса Норейки, ґрунти України дають можливість законсервувати величезну кількість органічного вуглецю. Одночасно з цим для українських фермерів відкривається можливість отримати за цю роботу гроші. 

За попередніми підрахунками, фермер на рік може мати право на три вуглецевих сертифікати.

«Якщо фермери попадуть зараз у цю програму, вони мають можливість отримати сертифікати за три роки, цього більш не буде. Далі будуть тільки річні. Господарство, що умовно має 1000 га землі може отримати три вуглецеві сертифікати на 1 га за три роки, – загалом дев’ять сертифікатів, помножте на 50 євро – це гроші» – зазначив президент Інституту геополітики та стратегічного Управління, Віталій Скоцик.

Перший етап проекту завершується 15 червня.

Варто зазначити, що Європейська кліматична компанія Heavy Finance залучила 300 000 гектарів сільськогосподарських угідь у західній та центральній частині України до участі у програмі вуглецевого землеробства з метою переходу на відновлювальне сільське господарство. За попередніми оцінками, кількість вуглецю, що потенційно може накопичуватися в ґрунтах України, становить 757,7 млн тонн. 

Зараз найбільше покриття проекту – це землі Миколаївської, Дніпропетровської, Львівської областей.

«Ми почали з Миколаївської, і ця область в минулому році вже отримала по 32 євро на гектар», – зазначає Віталій Скоцик.

Heavy Finance єдина компанія в Європі, яка проводить вимірювання вмісту вуглецю в ґрунті в польових умовах. Попередньо на липень заплановано відбір понад 3000 зразків в Україні. Це нове партнерство має на меті охопити 500 000 гектарів в Україні до кінця 2024 року. Це багаторічний проект, адже органічний вуглець накопичується в ґрунті з роками, фермери, які беруть участь в проекті підписують договір на 20 років.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *