У другій декаді червня погода сприяла вегетації майже всіх культур, – Укргідрометеоцентр

У більшості днів другої декади червня агрометеорологічні умови для вегетації майже всіх сільгоспкультур в Україні були задовільними. З переміщенням через територію країни активного холодного атмосферного фронту, який супроводжувався значними дощами в більшості областей, значно покращилося вологозабезпечення ґрунту під усіма культурами, йдеться у декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Загалом агрометеорологічні умови впродовж декади були цілком сприятливими як для закінчення вегетації ранніх хлібів, так і формування врожаю пізніх культур. Фазовий розвиток основних сільгоспкультур випереджав середні багаторічні строки на 1,5-3 тижні», – йдеться у звіті.

Також зазначається, що умови для вегетації пізніх технічних культур, які в червні мали невеликі вимоги до вологи, зважаючи на їхню фазу розвитку, складалися задовільно, зволоження ґрунту – від задовільного до оптимального.

На деяких площах центральних та східних областей, де тривалий час відмічалися посушливі умови, після опадів активізувалися ростові процеси в рослин: відмічалося проростання насіння, яке тривалий час не проростало через засуху, та утворення сходів.

«У деяких районах сильні дощі та зливи з градом призвели до локальних пошкоджень та вилягання посівів», – додали агрометеорологи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *