У Мукачево визначили найкращі вина Срібної Землі 2024 року

28-30 червня 2024 р. у місті Мукачево (Закарпаття) відбувся дегустаційний конкурс вин, що претендують на географічне зазначення «Вина Срібної Землі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Проєкту ЄС “Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства”.

Конкурс організувала ГО «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) та проєктом Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA). Міжнародний інформаційний партнер конкурсу: медіагрупа Drinks+.

Фахівці провели збір та кодування зразків для конкурсу, відбулась калібрувальна сесія для членів журі. До складу журі входили представники Румунії, Угорщини, члени «Асоціації сомельє України» та головна редакторка Drinks+ як суддя конкурсу.

Директорка конкурсу – професорка Одеського національного технологічного університету Наталія Каменєва; міжнародна спостерігачка (представниця FAO) – доктор технічних наук, завідувачка кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету Оксана Ткаченко.

За результатами роботи дегустаційної комісії було зібрано 113 взірців від 32 виробників. 
Найвищу нагороду здобуло вино «Троянда» 2002 року: Grand Prix у сумі 97,8 бала (за 100 бальною шкалою) отримав винороб Роман Мушка. 19 зразків вин нагороджені золотою медаллю, 32 — срібною, 37 — бронзовою.

Організатори заходу мають на меті поширення інформації про впровадження системи географічного зазначення (ГЗ) в галузі виноробства. Система ГЗ є ефективним інструментом збереження унікальної виноробної спадщини регіону та його розвитку.

Слід зазначити, що це вперше в Україні провели регіональний конкурс вин за міжнародним стандартом, коли розподіл балів відбувався за регламентом Міжнародної організації виноградарства і вин (OIV).  Дегустатори працювали з використанням програмного забезпечення Gustos.Life, що функціонує на основі блокчейн.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *