Є підстави очікувати зростання цін на малину, – Андрій Ярмак

Сезон малини цього року розпочнеться набагато раніше, ніж звичайно, і в Україні, і в Польщі. Навіть у східних регіонах України на ранніх сортах малини відкритого ґрунту вже дозрівають перші ягоди. Тому сезон у будь-якому разі буде аномальним за термінами збирання, а також, на думку експертів ринку, сильно відрізнятиметься за цінами від попереднього сезону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Вже наприкінці 2023 року стало очевидним, що існують фундаментальні причини для відчутного зростання оптових цін на малину в Україні, особливо в сегменті малини для заморожування. Однак після кількох хвиль заморозків, які пошкодили плантації малини в Україні та Польщі, а також після того, як було зафіксовано часткове пошкодження насаджень малини снігопадами в Сербії, перспективи зростання цін на малину стали ще очевиднішими», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту. Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Хоча прогноз цін на малину на 2024 рік досить оптимістичний для виробників, однак ці перспективи, очевидно, лякають заморозників. Тому вони почали активно поширювати в соцмережах неправдиву інформацію про нібито неймовірно низькі закупівельні ціни на малину для заморозки в Польщі. Подібні публікації сильно налякали багатьох дрібних виробників, які після невдалого сезону 2023 року готові повірити подібним нереальним «страшилкам».

Проте експерти, які проводять постійний моніторинг світового ринку, стверджують, що ці повідомлення є невдалою спробою збити рівень цін на малину перед початком сезону. Насправді, на ринку Європи спостерігається ажіотажний попит на цю ягоду, бо надії на постачання замороженої малини з Марокко не справдилися. Урожай малини в цій країні, як і раніше, не відновився після складних погодних умов минулого сезону, а попит на ягоду у свіжому вигляді був настільки високим, що на заморозку надійшли порівняно невеликі обсяги малини.

Відповідно, Європа вступає в новий сезон із вкрай низькими запасами малини, з реальними перспективами зниження обсягів виробництва та з цінами на малину високої якості, що досягають і навіть перевищують 3 євро за кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *