Україна та ЄС підписали продовження «транспортного безвізу»

20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та Комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС

Йдеться про “транспортний безвіз”, що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mtu.gov.ua.

«Україна демонструє практичні результати інтеграції в економічний та логістичний простір Євросоюзу. Продовження «транспортного безвізу» – це один з таких кроків. Він забезпечить позитивну динаміку експорту до країн ЄС, що зробить нас економічно стійкішими. Також бездозвільні вантажні перевезення пришвидшують отримання українськими підприємцями товарів і комплектуючих для розвитку власного виробництва. Вдячні партнерам за такий крок солідарності, який принесе користь нашій державі та країнам єдиної Європи», – заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Крім пролонгування Угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і європейських перевізників. 

Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Окрім цього, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов Угоди повинні бути спеціально промарковані.

«Угода продовжена та діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року. Останні півроку ми вели активні перемовини з Єврокомісією для продовження «транспортного безвізу». І я дякую нашим перевізниками, з якими ми спільно працювали над змінами до Угоди. … Якщо порівнювати минулий рік із 2021, то імпорт з боку ЄС до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами вдалось збільшити на 45%», – підкреслив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач. 

Також одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товартом в країни ЄС. 

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення автомобільні перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів. Останні часто закінчувались передчасно. Підписання Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з ЄС у червні 2022 року дозволило забезпечити сталість перевезень зважаючи на руйнування логістичних маршрутів через вторгнення рф та скасувало необхідність отримувати дозволи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *