Збитки, завдані українському сільському господарству, оцінюються у понад $80 млрд, – заступник міністра

Загальне виробництво зернових та олійних культур у 2024 році, за попередніми оцінками Мінагрополітики, становитиме близько 74 млн тонн, але до війни врожай перевищував 100 млн тонн, наголосив заступник Міністра аграрної політики Віталій Головня під час виступу на 34-й Регіональній конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Він підкреслив, що за два роки війни повномасштабна агресія росії призвела до значних втрат для українського сільського господарства. Такі висновки є результатом третього аналізу збитків і потреб України (RDNA-3), проведеного Світовим банком спільно з Кабінетом Міністрів України у співпраці з Європейським Союзом, ООН та іншими партнерами.

«За даними RDNA-3, збитки, завдані українському сільському господарству, оцінюються у понад 80 мільярдів доларів США. Зокрема, загальні збитки в агросекторі становлять 10 мільярдів доларів США, а втрати, що включають недоотриманий дохід – майже 70 мільярдів доларів США. Причому пошкодження сільгосптехніки та обладнання складають найбільшу частку загального збитку», – наголосив Віталій Головня.

Ще одним викликом для агросектору є розмінування сільськогосподарських земель. Віталій Головня підкреслив, що Україна вітає спільні зусилля ФАО та Всесвітньої продовольчої програми з реалізації гуманітарного розмінування та закликає продовжувати активну співпрацю в цьому напрямку.

Заступник міністра також зазначив, що Україна власними зусиллями забезпечує функціонування тимчасового морського коридору, яким уже користується майже 1600 суден. Цей показник перевищує обсяг експорту за весь рік функціонування Чорноморської зернової ініціативи.

«З трьох портів Одеської області експортовано 46 млн тонн вантажів. З яких 30 мільйонів тонн – продукція українських аграріїв. Експорт із чорноморських портів фактично досяг потужності до повномасштабного вторгнення», – підкреслив Віталій Головня.

Він додав, що, незважаючи на важкі часи, Україна готова залишатися гарантом глобальної продовольчої безпеки та надійним партнером Продовольчих агентств ООН. Зокрема, в рамках ініціативи Президента Зеленського «Зерно з України» вже відправлено 9 суден із понад 200 тис. тонн зерна до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії та Судану.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *