Фермерка з Чернігівщини створила свиногосподарство, яке не має конкурентів

Фермерка з Чернігівщини Ірина Данильченко коштом гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience в червні 2024 року запустила проєкт «Поросятко в кожен хлів» — системне вирощування та продаж поросят для потреб мешканців сільської місцевості.

Як говориться у повідомленні компанії, реконструкція свинарника та збільшення кількості свиноматок з 7 до 24 дозволять почати продавати мешканцям навколишніх громад вакцинованих поросят для відгодовування в обійстях, що покращить продовольчу безпеку локальних громад Ніжинського району Чернігівської області. Також, підтримуючи земляків з прифронтової зони, Ірина в межах проєкту передасть 50 поросят у 50 незаможних родин безкоштовно. Грант був отриманий в межах освітньо-грантової програми TalentA восени 2023 року. 

Зазначається, що родинна ферма Ірини Данильченко вже понад 5 років займається сільськогосподарським тваринництвом, зокрема утримує свиноматок для подальшого продажу поросят мешканцям району. З початком повномасштабної війни ферма потрапила під окупацію та через блокування логістики з постачання кормів втратила значну кількість поголів`я свиней. Після деокупації фермерці вдалося повноцінно відновити роботу торік, але потужностей не вистачало на забезпечення попиту з боку селян, які хотіли придбати поросят для відгодовування. Це підштовхнуло Ірину Данильченко задуматися про масштабування бізнесу. 

«Мешканці навколишніх громад хочуть купувати для відгодовування поросят традиційних для України м’ясо-сальних порід, які вирощені на спеціалізованій фермі, вакциновані та відгодовані типовими для сільської місцевості вареними кормами. У нас практично немає конкурентів, адже поросят продають або великі промислові ферми, тварини з яких звичні до інших умов утримання і складніше адаптуються до приватних обійсть, або самі селяни, які, зокрема, не вакцинують поросят.

Виходячи з потенційного розміру ринку, ми з родиною вирішили розвивати ферму, і я взяла участь у програмі TalentA, яка допомогла нам розширити наш бізнес і навчила мене нових знань та навичок, корисних для розвитку фермерства в Україні», — прокоментувала Ірина Данильченко.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *