Чому осінь — не найкращий час для обрізки герані

Герань — невибаглива рослина. Її можна вирощувати не лише у будинку, але й на вулиці (влітку). Але щоб культура мала привабливий вигляд цілий рік, не варто обрізати герань восени, інформує Ukr.Media.

Чому не слід обрізати пеларгонію восени

Обрізка пеларгонії восени не завжди є доцільною. Перед зимівлею, коли знижується температура і зменшується світловий день, більшість рослин переходять у стадію спокою, і герань не є винятком. Якщо провести зрізання пагонів восени, то це порушить біологічні ритми рослини.

Видалення гілок квітки з метою живцювання перед зимівлею теж є недоцільним попри те, що підрізування є стимулятором для появи нових бічних пагонів. Під час холодної пори року процес зростання рослинної культури сповільнюється. З цієї причини посадку живців краще проводити навесні. Квіти, які розсаджували з метою розмноження восени, будуть розвиватися повільно. Якщо порівнювати, то герань, що посаджена з весняного пагона, встигне не лише наздогнати, але й випередити у зростанні культуру, яка посаджена перед настанням зими. А кущ, який був обрізаний, почне швидко розростатися і формувати квітконоси.

Короткі дні і довгі ночі негативно позначаються на зростанні рослини. Навіть якщо герань поставити взимку на вікно, що розташоване з сонячної сторони, їй не вистачатиме світла. Якщо обрізати листяну частину куща, то відбудеться штучне зменшення хлорофілу.

Видалення пагонів і листя призводить до зменшення загальної площі герані, через яку відбувається випаровування надлишкової вологи. Якщо все ж таки обрізати пеларгонію перед зимівлею, то слід відповідально поставитися до процесу поливу. Герань не належить до квітів, які полюбляють воду. Тому об'єм рідини для поливу необхідно зменшити. У іншому разі можна самостійно спровокувати загибель культури. Рослина може почати в'янути ще через те, що у перехідному сезоні (з осені на зиму) у квартирах відсутнє опалення. Температура у приміщенні знижується, і процес випаровування сповільнюється.

Осінню обрізку також можна назвати зайвою витратою часу. За рахунок короткого світлового дня не вдається уникнути витягування пагонів, тому навесні все одно доведеться видаляти гілки, що виросли, а це подвійна робота.

Коли осіння обрізка є необхідною

У правилах з догляду за пеларгонією, як і скрізь, є винятки. Деякі сорти герані потребують осінньої обрізкия. Наприклад, Королівські пеларгонії (з серії Янгол) закладають квіткові бруньки у осінні і зимові місяці. Тому якщо рослину обрізати навесні, то разом з гілками буде видалена і більша частина бутонів.

Перед настанням зими рекомендується обрізати надмірно довгі пагони і ті гілки, на яких опало або пожовкло листя. Видалення проводиться не лише з метою поліпшення зовнішнього вигляду квітки. Довгі або голі гілки теж потребують поживних речовин, тому будуть виснажувати весь кущ. У зимовий час у зв'язку з нестачею сонячного світла процес в'янення відбувається швидко. Реанімувати таку квітку може бути складно, навіть за допомогою додаткових підгодівель.

Досвідчені квітникарі рекомендують не чекати на осінь, якщо на кущах герані почали витягуватися пагони. Такі гілки слід одразу вкорочувати, незалежно від пори року.

За таким самим принципом зрізають і пагони, які були пошкоджені, почорніли, почали засихати та ін. Хвороба з однієї гілки може поширитися на весь кущ, якщо своєчасно не видалити джерело патології.

Винятком також є ті випадки, коли проводиться плановий контроль форми і розміру куща. У більшості випадків таку обрізку роблять квітникарі, у яких на час зимівлі кімнатним рослинам встановлюється додаткове освітлення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *