Дифенбахія: чому не можна тримати вдома і в чому шкода рослини?

Батьківщина дифенбахії розташована у тропічних лісах Америки. Також рослина росте на тропічних островах Тихого океану, але в основному в якості бур'яну. Квітка має велику популярність серед ландшафтних дизайнерів, завдяки швидкому зростанню і декоративній привабливості.

Опис дифенбахії

Дифенбахія являє собою соковите, багатошарове стебло, верхня частина якого вкрита листям, довгастої форми. Забарвлення листя залежить від різновиду квітки, але здебільшого має темно-зелений колір з різним малюнком блідо-салатового кольору. Дифенбахія зростає досить швидко, маючи потужну кореневу систему. Незважаючи на це, досить примхлива у розміщені: необхідно дотримувати температурний режим, берегти від протягів і стежити за режимом поливу. Цвіте дифенбахія часто, але виключно в дикій природі, в приміщенні цвітіння можливе лише при вирощуванні в ідеальних умовах. Суцвіття рослини має форму зеленувато-бежевого качана, період цвітіння досить невеликий і після в'янення рекомендується видалити квітку, що забирає багато поживних речовин у кореневої системи, інформує UkrMedia.

Найбільш популярні види дифенбахії

Існує більше 40 видів цієї рослини, як природних, так і гібридних, але ми опишемо найбільш поширені.

Плямиста дифенбахія

Даний вид рослини є найбільш популярним, вона досягає в довжину близько метра і вважається найнижчою в своєму роді. Листя має світло-зелені та білі плями по всій поверхні листа і прожилки по краю.

Дифенбахія Баумана

Цей сорт дифенбахій популярний тим, що має найбільш довге листя, що досягає до півметра. Крона, як правило, забарвлена в темно-зелений колір з невеликими світлими прожилками в центральній частині листа.

Дифенбахія Камілла

Дифенбахія Камілла є гібридною квіткою. Досягає у висоту до 50 см, має кущову будова з коротким стеблом і пишними, майже білими листями.

Дифенбахія Леопольда

Дифенбахія Леопольда – це карликова рослина з невеликим листям, довжиною до 25 см. Листові пластини темно-зеленого кольору, з чіткою білою прожилкою по центральній частині листа.

У чому користь і шкода дифенбахії?

Ознайомившись з плюсами і мінусами цієї квітки і дотримуючись рекомендацій, можна сміливо вирощувати дифенбахію в будинку.

Небезпека рослини

Існує думка, що ця квітка не така уже й безневинна, як може здатися на перший погляд. Яка шкода дифенбахії для здоров'я людини? Одним з головних недоліків рослини – це сік листя і стебла. При попаданні на шкіру викликає свербіж, набряк і почервоніння, причому алергічна реакція з'являється через деякий час, в деяких випадках після закінчення дня. Головне, намагатися не допускати попадання отруйної рідини квітки на шкірний покрив і слизову. З цієї ж причини не рекомендується тримати рослину у відкритому доступі для дітей і тварин, займатися пересадкою і розмноженням без рукавичок.

Чи можна тримати дифенбахію в квартирі? Безумовно, небезпека дифенбахії перебільшена, варто відзначити, що при дотриманні всіх заходів безпеки – серйозна шкода здоров'ю виключена.

Корисні властивості дифенбахії

Однією з переваг дифенбахії є очищення повітря в квартирах. Вона не тільки активно виділяє кисень, але й поглинає формальдегідні пари, що виділяються, наприклад, з оздоблювальних матеріалів, меблів, натяжних стель. Також дифенбахія виробляє фермент, який очищає повітря від хвороботворних мікробів і вірусів.

Народні прикмети та забобони щодо дифенбахії

Дифенбахія як інструмент для тортур

Чи можна постраждати від дифенбахії?

У сучасному світі ця рослина вже не становить серйозної небезпеки, але в XIX-XX столітті квітка отримала досить погану репутацію.

Всім відомо, що в минулі часи знаряддя тортур були дуже витонченими. Дифенбахії теж знайшлося досить оригінальне застосування. Стебла дикої рослини очищали від листя і використовували в якості «вогняних розг», від ударів якими з'являлися запалені порізи і сильне печіння. Також використовували листя квітки, змушуючи жертву ретельно жувати і ковтати його. В кінцевому підсумку, виникав набряк гортані, який позбавляв людину можливості дихати і та помирала у страшних муках.

Квітка безшлюбності

Існує безліч народних прикмет, пов'язаних з дифенбахією. Одна з найпоширеніших – це так звана, «квітка безшлюбності». Є думка, що рослина перешкоджає створенню шлюбу або зустрічі з другою половинкою, прирікає на самотність.

Чи можна тримати дифенбахію у спальні сімейним парам?

Народне думка говорить, що ця рослина володіє негативною енергетикою, здатною зруйнувати шлюбні узи, спровокувати біди і нещастя.

Догляд за дифенбахією і способи розмноження

Насамперед рослині необхідне хороше освітлення, але світло повинне бути розсіяним, без прямих сонячних променів, які можуть утворити опіки на листках. Також тропічна рослина потребує постійного зволоження грунту і повітря. Рекомендується поливати дифенбахію раз в 2-4 дня і протирати листя вологою тканиною. Часта пересадка теж не потрібно, приблизно раз в 2-3 роки, за потреби слід видалити омертвіле коріння і закрити зрізи садовим варом. Регулярно оглядайте рослину на наявність жовтих плям на листках і стеблі.

Найпоширеніший спосіб розмноження – верхнє живцювання. Зрізаємо верхівку листа і садимо в землю, обгорнувши плівкою на кілька днів. Це прекрасний спосіб оновити дифенбахію.

Чи варто вірити в погану репутацію рослини чи ні – кожен вирішує сам. Якщо Вам здається, що низка проблем чи негативна атмосфера в будинку створена завдяки дифенбахії – радимо позбутися рослини. Але і в усьому звинувачувати квітку не варто, схиляючись до забобонів, ми несвідомо піддаємося їх негативному впливу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *