Навіщо пасинкувати перець та як це правильно робити: корисні поради

Багато городників не приділяють увагу пасинкуванню перцю, вважаючи це марною і трудомісткою справою. Однак, щоб отримати гарний врожай, потрібно не лише регулярно поливати і підгодовувати рослини, але й формувати їх за потреби, інформує Ukr.Media.

Деякі сорти перцю не потребують пасинкування: кущики зростають компактними, бічні пагони у нижній частині рослини не утворюються, а на основних гілках — не більше десяти зав'язей. Але якщо ваші перці зростають пишними кущами, без пасинкування не обійтися, інакше усі плоди не встигнуть достигнути до настання холодів.

Що дає формування куща перцю?

  • збільшується кількість зав'язей;
  • плоди зростають більш великими;
  • урожай достигає швидше;
  • кущі краще висвітлюються і провітрюються.

Чи варто видаляти "коронні" квітки?

Перший бутон перцю називають "коронним", або "королівським". Він формується на розвилці основного пагона і дуже часто самостійно обпадає після пересадки рослини у ґрунт. Якщо перша коронна квітка з'явилася вже після висадки розсади на постійне місце, її слід обережно видалити, оскільки вона буде гальмувати розвиток скелетних гілок. Багато городників залишають коронну квітку, щоб якомога раніше отримати перший плід. Однак на його формування рослина віддає забагато сил, і на інших пагонах утворюється менше зав'язей, а деякі з них обпадають під час вегетації.

На кожній розвилці скелетної гілки часто утворюються коронні квітки другого порядку. Їх можна видаляти частково: деякі залишити, щоб отримати більш ранній врожай, а деякі видалити, щоб на пагонах сформувалося більше зав'язей.

Формуючи кущ, потрібно враховувати щільність посадок, особливості сорту і погодні умови.

Як потрібно проводити пасинкування?

На кущику перцю зазвичай виділяються 2-3 основних пагони, на яких формується врожай. Усі нижні пасинки до першої розвилки необхідно видалити, оскільки вони гальмують розвиток скелетних гілок. Пасинки можна обрізати разом з нижнім листям, залишаючи пеньочки завдовжки у кілька міліметрів. При цьому діяти потрібно дуже обережно, намагаючись не пошкодити основне стебло.

Не варто чекати, поки на нижніх пасинках утворяться бутони. Чим раніше видалити зайві пагони, тим краще для рослини.

Потім огляньте уважно скелетні гілки. Якщо на них є пагони, на яких не сформувалися зав'язі, їх теж треба видалити. Такі пасинки тільки забирають сили рослини і загущують кущ.

Чи варто залишати усі пагони з бутонами у верхній частині куща?

На потужних пишних кущах перцю бутони можуть утворюватися абсолютно на усіх пагонах. Припустимо, у рослини є три скелетні гілки. Вони роздвоюються, і ми отримуємо вже шість пагонів, на кожному з яких можуть сформуватися 3-5 бутонів. Це надто велике навантаження для куща, та й усі плоди не встигнуть достигнути. Що варто видалити у такому разі?

Ми повинні звернути увагу на центральну частину куща, на ті паростки, які "дивляться" всередину. Вони не отримують достатньої кількості світла, і плоди там формуються пізніше. Тому на пагонах, спрямованих усередину куща, слід залишити тільки один бутон, а обрізати верхівку. Таким чином ми видаляємо точку зростання. А основна скелетна гілка буде продовжувати розвиватися.

Коли сформується достатня кількість зав'язей, ми прищипуємо верхівки основних пагонів, зупиняючи зростання куща і спрямовуючи його сили на формування врожаю.

Після пасинкування перцю ґрунт на грядці буде пересихати набагато швидше, оскільки ми видалили пагони, які дають додатковий затінок. Тому грядку бажано замульчувати, щоб затримати вологу, захистити землю від перегріву і полегшити подальший догляд за посадками.

Формувати кущі перцю потрібно протягом усього сезону. А коли на рослинах зав'яжуться плоди, не забудьте вчасно підв'язати кущі, щоб вони не зламалися під вагою врожаю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *