Як реанімувати герань в домашніх умовах в особливо запущених випадках

Кімнатна герань, що всихає на підвіконні, особливо в зимовий час, коли зелені і без того мало, являє собою сумне видовище, інформує Ukr.Media.

Основна проблема полягає в постійно перезволоженому субстраті, в якому швидко розвиваються збудники захворювань — гриби, віруси і бактерії. У поєднанні з холодним повітрям цей негативний фактор може призводити до виникнення едеми або набряку. Непідготовлені новачки можуть прийняти плями на листках за результат діяльності павутинних кліщів або трипсів.

Іноді хвороба може прийти в будинок разом з новою рослиною, яка не пройшла належний карантин й одразу поміщена на загальне підвіконня з іншими кімнатними квітами.

В особливо запущених випадках, коли розбиратися в причинах виниклої ситуації немає ні часу, ні сил, слід виконати комплексну реанімацію рослини. Не відкладайте дану процедуру на потім, так як хвороба нерідко може швидко поширитися і на сусідні квіти.

Сохне і жовтіє герань, що робити

Якщо пеларгонія почала різко в'янути, часто врятувати її допомагають такі рішучі дії:

 • Принесіть проблемну квітку в ванну, де акуратно витягніть її з горщика і промийте під слабким душем теплою водою, змиваючи з поверхні листя всіх можливих прихованих шкідників.
 • Сухі і гнилі корінці видаліть у першу чергу. Потім обріжте листя, яке всихає і загниває. Якщо цього вимагає ситуація, то аж до самого стебла, щоб припинити поширення хвороби на здорові тканини. Великі зрізи бажано відразу присипати товченим вугіллям.
 • Занурте пеларгонію на годину до складу на основі стимулятора росту для рослин.
 • Ретельно промийте горщик зсередини дезінфікуючим складом, повністю замініть ґрунт на новий стерильний з pH=5,5, передбачте хороший дренаж.
 • Помістіть оброблену герань в світле місце без протягів. До сонця після всіх проведених маніпуляцій ця кімнатна рослина має звикати поступово.
 • Перший тиждень рослину бажано залишити в спокої і взагалі не поливати. Надалі виконуйте помірний полив, уникаючи заливання і попадання води на надземні пагони. Намагайтеся незначно зволожувати субстрат лише по краях горщика. 1 раз на тиждень додавайте в воду регулятор росту.
 • При появі свіжих листочків переставте герань на найбільш сонячне місце. З цього моменту догляд стандартний.
 • Пеларгонія — невибаглива рослина, яка прощає багато помилок в догляді навіть новачкам в квітникарстві. Не заливайте її, дотримуйтесь температурного режиму, і вже цього буде цілком достатньо, щоб герань відчувала себе комфортно і збагачувала своїми цілющими ароматами навколишнє повітря в квартирі.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *