Чи можна садити буряки в червні?

Не уявляєте собі традиційний український борщ без терпкого дрібно нарізаного часничку і буряків? Останній можна купити в магазині не дуже дорого, але тоді Ви не будете знати, де і в яких умовах він вирощувався, інформує Ukr.Media.

Що робити тим дачникам, хто з якоїсь причини пропустив оптимальні строки посіву? Невже пропускати цілий сезон?

Зневірятися не варто, аж до середини червня, а в ряді випадків і пізніше, Ви ще можете встигнути посадити ранньостиглі сорти та гібриди буряків з термінами дозрівання від 75 до 95 днів. При цьому гібриди, як правило, менш вибагливі та більш урожайні. З цієї причини при пізньому посіві краще віддати перевагу саме їм.

Кілька прикладів ранніх сортів і гібридів буряків: «Ая», «Браво», «Грибовський плоский А-473», «Незрівняна А 463», «Полярна зірка», «Рапсодія», «Текля», «Холодостійка 19», «Циліндра одинпаросткова», «Червона кула».

У скоростиглоих буряків є і свої мінуси, з якими доведеться змиритися. Один з основних — він набагато гірше зберігається у свіжому вигляді. Зібраний урожай можна після обробки заморозити або приготувати з нього різні консервації — основи для зимових борщів, овочевих рагу і т. п.

При пізньому посіві слід приділити особливу увагу агротехніці, адже втрачати додатковий час з-за цього чинника в даній ситуації — недозволена розкіш:

  • Перед посадкою підготуйте грядки.
  • Сусідні борозенки розташовуйте на відстані 20-25 см одну від одної.
  • За день до посадки землю як слід пролийте.
  • За 3 доби до посадки насіння покладіть в мокру ганчірку або серветку.
  • Оптимальна глибина посіву — близько 2 см (не більше 2,5 см).
  • Перше проріджування виконайте відразу після появи 3 справжнього листочка (до цього часу коріння ще не встигне сильно переплестися).

Оскільки ґрунт в червні тепліше, ніж у травні, як і нічні температури повітря, перші сходи не змусять себе довго чекати. Це стартове прискорення дещо компенсує тимчасову затримку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *