Підживлення рослин кавою: шкода і користь

Садівники все частіше відмовляються від застосування хімічної продукції, замінюючи її натуральними природними продуктами. Вони набагато екологічніші, і не поступаються спецзасобам в ефективності, інформує Ukr.Media.

Мелену каву і відварену кавову гущу вже багато років застосовують в косметичних цілях. Існують рецепти виготовлення скрабів для обличчя і тіла, тонізуючих лосьйонів, масок, кремів. Але мало хто знає, що каву можна використовувати і в садівництві. Зерна кави багаті мікроелементами: Mg (магній), Ca (кальцій), P (фосфором), N (азотом), K (калієм). Фосфор і калій покращують зав'язь і врожайність культур, а азот приймає активну участь у фотосинтезі, що прискорює розвиток рослини. Кава буде корисною не тільки для кімнатних і садових квітів, але і для городніх культур.

Кількість корисних речовин становить близько 3% від загального обсягу. Тому кавовою гущею не можна повністю замінити добрива, але її можна використовувати в якості додаткової підгодівлі. Гуща кави сприяє збільшенню врожаю, особливо баклажанів, моркви, редиски і помідорів. На кавову підгодівлю добре реагують ягоди і плодові дерева. Також, спостерігається пишне цвітіння троянд, лілій і бегоній.

Ще однією перевагою кавового підживлення є ароматний запах, який відлякує багатьох шкідників, а ось земляних черв'яків, навпаки, приваблює, що сприяє кращій аерації ґрунту.

Підготовка кавової гущі

Для приготування підгодівлі необхідно використовувати тільки відпрацьовану, тобто, зварену каву. Перемелені, але не проварені зерна мають занадто високу кислотність, яка може змінити загальний рівень pH ґрунту, негативно вплинути на розвиток культур, і навіть призвести до їх загибелі. З цієї ж причини, не рекомендуємо виливати залишки рідкої кави під рослини.

Попередньо кавовуа гущу необхідно просушити. Для цього розкладіть її тонким шаром на пергаментному папері, можна скористатися старим простирадлом або рушником, і залиште на пару днів. Для просушування також можна скористатися духовкою, це прискорить час висихання, але необхідно бути обережним і не пересмажити кавову гущу. Сира або погано просушена кави може швидко заразитися грибком, який викликає захворювання у рослин.

Зберігати гущу від кави після сушіння бажано в щільно закритій ємності, щоб уникнути попадання вологи, і запобігти вивітрювання аромату.

Каву можна вносити в ґрунт, як в сухому вигляді, так і у вигляді розчину. Для підгодівлі під час посадки рослин, розсади, молодих посадок і саджанців слід використовувати саме суху.

Підживлення дерев сухою звареною кавою

Підготовлену каву, перед перевалкою рослини, кидаємо на дно викопаної ямки, змішавши її з землею. Після посадки необхідно рясно полити саджанець, що звільнить азот, який почне активно взаємодіяти з рослиною і ґрунтом. Невелику кількість кавової гущі можна насипати в пристовбурні кола сіянця. При кожному поливі корисні речовини будуть проникати в ґрунт. Також кава буде грати роль мульчі. При підгодівлі саджанців фруктових дерев, необхідно перекопати землю навколо стовбура, заглиблюючись не більше ніж на 5 см. Потім посипати промульчований ґрунт кавовим осадом, з розрахунку 2 склянки на одне дерево, вкрити тонким шаром землі, щільно утрамбувати і рясно полити.

Підживлення кавовим розчином

При підживленні дорослих дерев і чагарників, рекомендуємо використовувати розчин з кави, оскільки корисні речовини потрапляють не тільки в ґрунт, але безпосередньо на кору і листя, що сприятливо впливає на ріст і цвітіння в майбутньому. Для приготування розчину попередньо просушену каву змішуємо з водою (приблизно склянку кави на лійку, або 3-4 склянки на відро). Рясно поливаємо рослини отриманою сумішшю. На наступний день поливаємо водою для кращої віддачі корисних мікроелементів у ґрунт.

Користь кави при пророщуванні насіння

Зварену каву часто застосовують при пророщуванні насіння. Для цього потрібно перемішати гущу з землею, і вже в отриманій сумішші робити посів насіння. За рахунок корисних елементів насіння швидше прокльовується, спостерігається більш стабільна і рівномірна схожість. Це пояснюється не тільки складом – кава підвищує такі якості ґрунту, як повітропроникність і вологоємність. В результаті сіянці виростають більш міцними і потужними.

Застосування кавової гущі у квітникарстві

Найчастіше каву застосовують у квітникарстві. Її можна використовувати в якості дренажу, або робити поживні добавки. Для того щоб зробити дренаж, візьміть керамзит і по черзі з гущею викладайте їх на дно горщика, роблячи приблизно по 3 шари кожного компонента. Зверху засипте підготовленою землею. Якщо у вас під рукою немає керамзиту, його можна замінити використаними чайними пакетиками. У цьому випадку дно горщика прокладаємо пакетиками від чаю, потім робимо шар кавової гущі, зверху засипаємо ґрунтом.

Другий спосіб є більш ефективним, оскільки з часом чай, і кава перегнивають у натуральне органічне добриво. Його краще використовувати для рослин, які в найближчий рік ви будете пересаджувати. Чай буде хорошою підгодівлею, а надалі ви зможете обладнати більш довговічну дренажну систему.

Для виготовлення поживних добавок візьміть 500 г висушеної кавової гущі, 200 г сухого подрібненого сіна, і 300 г листя. Все це помістіть в ємність, добре перемішайте, зверху засипте землею і залиште приблизно на місяць. По закінченню терміну суміш перепріває і її можна вносити в квіткові горщики в якості добрива.

Яка шкода від кави для рослин

Не варто забувати, що кавове підживлення має в складі не тільки корисні мікроелементи, але і кофеїн. Надлишок цієї речовини може викликати опіки кори і листя, або завдати шкоди кореневій системі.

Як і з будь-яким добривом, будь воно натуральним або хімічним, необхідно дотримуватись заходів обережності, і нормувати кількість внесеної кави. Не варто надмірно збільшувати дозування в гонитві за швидкістю росту або збільшенням родючості. Неправильна підготовка звареної кави може нашкодити рослинам. Відвологла гуща стане розсадником інфекцій і грибкових захворювань.

Квітникарям важливо знати, що застосування кави при зараженні ґрунту кімнатних рослин мушками виключено! Це не допоможе з ними впоратися, а навпаки, спровокує активне зростання популяції комах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *