Скручується листя на помідорах: чому так відбувається і як вирішити проблему

Якщо на томатах скручується листя, то не варто панікувати. З цією проблемою стикаються як городники-початківці, так і досвідчені. Усі причини скручування листя на помідорах можна поділити на дві групи: інфекційні та неінфекційні. Найчастіше причина неінфекційна, і вона легко усувається. Досвідчені садівники розповіли, чому це найчастіше відбувається і як із цим впоратися, інформує Ukr.Media.

Нестача вологи

Першою причиною скручування листя томатів може стати нестача вологи. Виправити це можна добрими поливами. Томати не потрібно часто поливати. Найчастіше достатньо це робити один раз на п'ять днів. Виливати потрібно щонайменше 5-10 л води під кущ. Бажано, щоб ґрунт був пухким і при цьому волога добре йшла.

Надлишковий полив

Другою частою причиною скручування листя на кущах помідорів експерти називають надлишок поливу. У відкритому ґрунті причиною можуть стати зливи. Фахівці порекомендували під час дощів накривати томати навісом, щоб вода не потрапляла на кореневу систему. А в теплиці, якщо ви підозрюєте, що листя скручується через надлишок вологи, — на якийсь час припинити полив.

Спека

Ще однією причиною може бути висока температура. Наприклад, якщо в теплиці температура повітря підніметься вище за +35°C. Від цього листя томатів може скрутитися в "трубочку". Увечері, коли температура стане нижчою, воно випрямиться. Щоб листя помідорів не скручувалося, експерти рекомендують створити у теплиці сприятливі умови. У відкритому ґрунті також можна притіняти томати. Підійде спеціальна сітка, що затіняє.

Надлишок азоту

Якщо верхнє листя томатів скручується, а стебло підозріло товсте, це може говорити про те, що рослини перегодовані азотним добривом. У цьому випадку слід відмовитися від таких підживлень. Приблизно через тиждень листя томатів розправиться.

Неправильне пасинкування

Найчастіше у разі проблеми виникають на нижньому листі. Листя навіть не скручується, а починає вивертатися. У цьому випадку слід зробити фосфорно-калійні добрива, радять фахівці.

Шкідники

Якщо листя томатів скручується, усихає, на ньому з'являються жовті плями — важливо уважно оглянути кущі. Можливо, проблема у шкідниках. Для боротьби із нею допоможуть інсектициди.

Сортова особливість

У деяких томатів листя в принципі схильне до скручування. Ця причина не потребує втручання городника.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *