Великий дар природи! Хвойний опад необхідний кожній ділянці

Все це про такий чудовий натуральний матеріал, як хвойний опад! Він необхідний абсолютно на кожній ділянці. Його користь важко переоцінити! Хвойний опад можна набрати в будь-якій лісосмузі. Також знадобляться шишки і хвоя, що перепріла, яка ховається під шаром соснових голок! Набирайте мішками цей найцінніший дар природи та використовуйте з розумом на своїй ділянці, інформує Ukr.Media.

Хвойний опад на ділянці

Шишки мають у своєму складі смоли, а отже, довго перепрівають (близько 10 років). Їх можна і потрібно використовувати як дренаж під час посадки дерев та чагарників. Також шишки та соснові голки можуть виступати в ролі укривного матеріалу на зиму для квітів і не тільки (рододендрони, клематіси, троянди та інші). Крім того, вони дуже гарно виглядають на клумбах! Шишки та соснові голки чудово захищають рослини від мишей, слимаків та мурах.

Весною, коли висаджуєте перші паростки, обов'язково мульчуйте землю. Хвойний опад утримуватиме тепло та вологу в землі, а також захищатиме молоді рослини від холоду та шкідників.

Також гарною ідеєю буде зробити настій із хвойного опаду для натуральної обробки ділянки від шкідників. Для цього візьміть близько 1,5 кг соснових голок, наріжте ножицями і замочіть у відрі з гарячою водою. Залишіть на 3 доби, потім процідіть та обприскуйте всі рослини на ділянці (особливо з настанням весни).

Якщо підняти шар соснових голок, під ним ви виявите цінне добриво. Це хвойний опад, що перепрів! Його можна і потрібно змішувати з гноєм, що перепрів, послідом для поліпшення складу і підгодовувати рослини на ділянці.

Однак, попри всі плюси, хвойний опад має одну особливість. Вона полягає у його здатності закислювати ґрунт. Тому необхідно враховувати, які рослини люблять підкислений ґрунт.

Цікаво! Нейтралізувати кислотність допоможе додавання деревної золи або доломітового борошна.

Не відмовляйтеся від такого цінного матеріалу як хвойний опад! Це і основа для мульчування, добрива, і захист від шкідників.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *