Фермери можуть розраховувати на сприятливі умови для реалізації гороху, – аналітики

Україна активно розпочала збір врожаю гороху, намолотивши вже понад 50 тисяч тонн. Попри очікуване зниження цін під тиском нового врожаю, ринкова вартість гороху залишається стабільною, повідомили аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Умовні закупівельні ціни тримаються у діапазоні 12 700 – 13 000 грн/т. Цей високий рівень цін значною мірою підтримується рішенням Індії скасувати мито на імпорт жовтого гороху до кінця 2024 року. Внаслідок цього попит на український горох залишається високим. В одеських портах горох нового врожаю контрактують за ціною $260-270 за тонну», – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

За словами аналітиків, прогнозований валовий збір гороху в Україні оцінюється на рівні близько 450-460 тисяч тонн, що перевищує минулорічну пропозицію бобової культури. Проте цей показник може бути скорегований залежно від погодних умов.

«Теоретично, під час збору врожаю ціни можуть дещо знизитися, але очікується, що вже в серпні-вересні вартість гороху може повернутися до рівня 13000 – 14 000 грн/т завдяки стабільному попиту з боку Індії», – додають у ПУСК.

Отже, українські фермери можуть розраховувати на сприятливі умови для реалізації врожаю гороху цього року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *