Фермери заблокували кордон між Францією та Іспанією

В понеділок іспанські та французькі фермери заблокували дороги вздовж кордону через Піренейські гори перед виборами до Європейського парламенту, протестуючи проти, як вони кажуть, нечесної конкуренції з-за меж Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Раніше цього року фермери тижнями перекривали дороги в країнах ЄС, стверджуючи, що вони зіткнулися зі зростанням витрат і податків, бюрократизмом, надмірними екологічними нормами та нечесною конкуренцією з боку імпорту дешевих продуктів харчування.

З наближенням виборів до ЄС 6-9 червня французькі та іспанські фермери використали десятки тракторів, щоб заблокувати обидві сторони кордону на шосе AP-8 у Країні Басків і шосе AP-7 у Каталонії.

«Оскільки у нас європейські вибори, давайте подивимося, чи наші політики серйозно сприймуть цей сектор і прислухаються до наших вимог», – сказав іспанський фермер Хосеп Хускафрасе.

Тижні протестів фермерів змусили ЄС у травні продовжити субсидії на шість місяців, щоб підтримати сільськогосподарський сектор блоку з 27 країн.

ЄС також послабив частину своєї флагманської екологічної політики «Зеленої угоди», виключивши мету скоротити викиди від сільського господарства зі своєї кліматичної дорожньої карти до 2040 року.

«Це важливо (провести акцію протесту), тому що у Франції сільське господарство є важким. Ним нехтували близько 20 років або навіть довше. А ми годуємо людей, знаєте», – сказав французький фермер Сільвен Фуррікес, 39 років.

На кордоні Каталонії з Францією фермери грали у футбол і готували паелью, блокуючи переходи, утворюючи довгі черги з легкових і вантажних автомобілів.

Вибори до Європейського парламенту починаються в четвер, хоча більшість країн голосуватимуть у неділю.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *