ВАР закликала депутатів «заморозити» кредити аграріїв з окупованих територій

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулась до народних депутатів України з проханням підтримати вкрай важливий для окупованих агропідприємств Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану (№11180-1 від 02.05.2024).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Законопроєкт направлений на вирішення ключової проблеми агровиробників окупованих регіонів, які виїхали на підконтрольну територію України: заморозити до завершення війни стягнень та виплат за кредитами, які вони брали до війни на розвиток бізнесу.

«Наразі більшість суб’єктів господарювання втратили можливість нормально працювати через ведення бойових дій, економічну кризу або окупацію території, де провадилася їх господарська діяльність. Підприємці вимушені справлятися з ризиками та наслідками війни, що включають втрати від знищення активів, ризики, пов’язані з безпекою персоналу, зруйновану інфраструктуру та кібератаки», – йдеться у пояснювальній до законопроєкту записці.

Цим законопроєктом пропонується закріпити на період дії воєнного стану законодавчі норми стосовно заборони банкам стягувати з суб’єктів господарювання, виробничі потужності яких станом на 24 лютого 2022 року було розміщено на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, та пов’язаних фізичних осіб-поручителів забезпечення або заставу за кредитами, які були надані під державні гарантії на портфельній основі та/або за якими надавалася державна фінансова підтримка, як часткова компенсація відсоткової ставки.

Реалізація положень проекту Закону сприятиме узгодженню норм цивільного законодавства та законодавства про споживче кредитування, а також дозволить бізнесу, який до 24 лютого 2022 року здійснював свою діяльність на тимчасово окупованих територіях, відновити свою господарську діяльність та у подальшому виконувати свої зобов’язання перед банками-кредиторами за раніше залученими кредитами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *