Фонд держмайна надаватиме державні землі в оренду

У державній власності залишається близько 800 тис гектарів землі і майже половина з них наразі знаходиться в розпорядженні Фонду державного майна. Про це йдеться у розслідуванні ЕП про землі Нацакадемії аграрних наук, в якому наводяться дані з непублічної презентації Фонду держмайна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

Як зазначається в документі, в Фонді держмайна тепер в розпорядженні 386 тисяч гектарів землі, з яких 98 тисяч знаходяться в окупації.

Установа також наводить дані інвентаризації земельних активів, які знаходяться в її управлінні. Зокрема, в документі зазначається, що близько 98 тисяч гектарів землі обтяжені судами та кримінальними провадженнями.

Сконцентровані землі ФДМУ планує надати в оренду бізнесу через земельні аукціони. Вони розпочнуться в серпні та до кінця року принесуть в бюджет 1 млрд грн, очікують у Фонді. В першому пулі Фонд планує передати 82,8 тисячі гектарів.

Загалом, за даними Фонду держмайна, загальна кількість державних с/г земель у постійному користуванні сягає 806 тисяч гектар. Національна академія аграрних наук (НААН) нині управляє 277 тис га землі. З 2023 року від НААН до Фонду передали 80 підприємств та 11 наукових установ – сумарно це земельний банк у 210 тис га.

Здебільшого до ФДМУ передавали проблемні підприємства (з судовими суперечками, боргами) та такі, що знаходяться під російською окупацією. Процес передавання триває.

Ще 99,2 тис га землі знаходиться у користуванні Міносвіти, переважно за рахунок земель Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП). Мін’юст має 41,7 тис га земель, переважно під пенітенціарною системою. Близько 1,6 тис га – у Мінагрополітики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *