Як передові аграрні технології допомагають захищати біологічне різноманіття

Автор: Сергій Резніченко, керівник з агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні

Цього тижня світ відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН заради залучення уваги до проблеми збереження різноманіття форм життя, видів рослин та тварин, питомих для того чи іншого регіону або кліматичних умов в їх природному вигляді.

Попри упередження лідери сучасного сільського господарства впроваджують передові агротехнології, дружні до біорізноманіття. Так, зокрема, Corteva Agriscience допомагає підтримувати принципи відновлюваного сільського господарства на більш ніж 10 млн гектарів, де провадить виробництво. Як відзначено у нещодавно опублікованому Звіті про сталий розвиток за 2023 рік, це можливо завдяки використанню передових технологій, співпраці з партнерами-однодумцями, які поділяють таке бачення, та інтеграції сталого розвитку в усі аспекти діяльності компанії. Цей стратегічний фокус дозволяє Corteva робити значний внесок в охорону навколишнього середовища, одночасно підвищуючи  врожайність і продуктивність виробництва.

Як поєднується продуктивне агровиробництво та збереження біорізноманіття? В першу чергу, щоб зберегти кількість видів рослин та тварин в біомах, треба зменшити кількість земель, які вперше вводяться у вжиток для сільгоспвиробництва. Це можливо через покращення ефективності виростання наявної ріллі. Corteva має надзвичайний досвід селекції рослин, адже флагманський бренд Pioneer® вперше запропонував ринку комерційні гібриди кукурудзи, чим кардинально змінив уявлення про продуктивність культури. Фахівці компанії постійно працюють над покращенням результативності гібридів в різних, навіть екстремальних умовах, і такий приріст забезпечує підвищений потенціал врожайності та продуктивності, що дозволяє фермерам виробляти більше їжі та біопалива на наявних площах, не залучаючи більше землі у виробництво. 

Другий важливий аспект – збереження здоров’я орних земель. Передовсім, за допомогою використання інноваційних засобів захисту рослин, які характеризуються вибірковою дією, впливають точково на проблему та не шкодять довкіллю. Наприклад, Corteva пропонує українським аграріям інсектицид для захисту кукурудзи, зернових колосових культур та сої Ріджбек®. Він розроблений на основі Isoclast™ active, унікальної молекули для контролю шкідників, яка відповідає вимогам безпеки для людей та довкілля. Також зберігати навколишнє середовище допомагає оптимізація живлення рослин, зокрема за допомогою інгібітора азоту Блу™ N, який є частиною портфеля біологічних продуктів компанії. Біостимулятор працює з різноманітними культурами, щоб природним чином поліпшити постачання азоту з атмосфери протягом усього вегетаційного періоду для покращення здоров’я рослин та збільшення потенціалу врожайності, одночасно зменшуючи потребу в традиційних добривах, які несуть більший ризик забруднення ґрунтових вод.

Сталий розвиток агровиробництва також передбачає використання сучасних технологій аналізу та моніторингу, щоб розв’язувати проблеми біомів. Наприклад, в частині країн присутності Corteva вже використовується комплексне рішення LandVisor™, яке за допомогою ГІС-технологій та збору польових даних допомагає визначати щільність бажаних і небажаних видів рослин, наприклад на пасовищах, та приймати обґрунтовані рішення щодо визначення часу для обробки полів. Завдяки цьому компанія допомагає фермерам покращити доступність ґрунту та води для місцевих рослин та диких тварин шляхом боротьби з інвазивними видами. В Україні наразі через війну та обмеження в використанні дронів компанія не може наразі запропонувати це рішення, але передбачається ймовірне використання LandVisor™ для боротьби зі скупченнями амброзії полинолистої – одного з найбільш поширених небезпечних інвазивних бур’янів в Україні. Зараз Corteva допомагає фермерам контролювати її за допомогою препаратів на основі інноваційної молекули Arylex™ Active, яка є універсальним інструментом для боротьби з амброзією й у посівах соняшнику та зернових колосових культур.

Таких прикладів дружності відповідального агробізнесу до природи можна навести багато. Врешті, саме фермери зараз максимально зацікавлені у розумінні впливу бомбових, ракетних або артилерійських вибухів на якість ґрунту – знанні, яке дуже знадобиться природоохоронцям під час з’ясування шкоди, яку спричинила повномасштабна війна. Наприклад, в квітні цього року Corteva Agriscience впровадила ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок. Фермери можуть відправити землю зі своїх полів на перевірку і отримати інформацію про склад ґрунтів та рекомендації з оздоровлення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *