Львівщина збільшує вирощування олійних культур

Валове виробництво олійних культур на Львівщині лише за 2023 рік збільшилось майже на 16% до 666,2 тис. тонн. Суттєве зростання пов’язано одразу з двома факторами: площі під олійними у 2023 році розширились на 8,9 %, а врожайність зросла більш ніж на 6%. Є велика ймовірність що ця тенденція збережеться і у 2024 році.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Частка олійних на Львівщині впевнено зростає останні 5 років. У 2023 році з площі 211,9 тис. гектарів зібрано 666,2 тис. тонн олійних з урожайністю 31,4 центнерів на гектар – це майже третина всього валового виробництва зерна, зібраного господарствами регіону.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Тетяна Гетьман, зауважила, що з останніх п’яти років обсяги виробництва олійних культур зросли майже на половину.

«У сезоні 2023 року лідерами за площами та темпами зростання стали  соя, озимий і ярий ріпак. Головним стимулом для збільшення виробництва цих культур є те, що Львівщина межує із ЄС – одним з головних і швидко зростаючих ринків збуту  української сої та ріпаку. Важливим є і те, що кліматичні умови регіону дозволяють вирощувати ці культури  із задовільною собівартістю», – зауважила Тетяна Гетьман.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *