Погодні умови другої декади травня були задовільними для розвитку культур, – НААН

Агрометеорологічні умови для вегетації озимих та ярих культур в Україні у другій декаді травня були задовільними та сприяли фазовій зміні рослин. До такого висновку дійшли фахівці Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Як зазначають вчені, зволоження метрового шару ґрунту (0-100 см) під озимими культурами на більшості площ залишалося достатнім та оптимальним (86-170 мм і більше продуктивної вологи). На окремих площах Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської та Одеської областей запаси вологи понизилися до недостатніх (60-80 мм), місцями у Дніпропетровській та Херсонській областях – до незадовільних (менше 50 мм).

Під озимим ріпаком вологозабезпечення орного та метрового шарів ґрунту було переважно достатнім та оптимальним і становило 27-42 мм та 81-165 мм і більше продуктивної вологи відповідно. Лише на окремих площах південних та східних областей вологозапаси понизилися до недостатніх.

Під ранніми яровими культурами на більшості площ зволоження орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним (21-40 мм продуктивної вологи), на окремих площах Київської, Полтавської та Дніпропетровської областей – недостатнім (менше 20 мм), місцями у Львівській та Дніпропетровській областях – незадовільним (менше 10 мм). Вологозабезпечення метрового шару ґрунту на більшості площ було достатнім та оптимальним (98-170 мм і більше).

«Під кукурудзою запаси продуктивної вологи 0-20 см та 0-100 см шарів ґрунту були достатніми та оптимальними і становили 21-49 мм та 121-170 мм і більше продуктивної вологи відповідно. На окремих площах східних, Дніпропетровської та Чернігівської областей у метровому шарі ґрунту містилося 80-115 мм продуктивної вологи», – йдеться у повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *