Сільська рада на Полтавщині передала зрошувальну систему у власність організації водокористувачів

Завдяки реформі гідротехнічної меліорації, яка впроваджується в Україні за підтримки Програми USAID АГРО, об’єкти зрошувальної та осушувальних мереж отримали шанс відновити колишню потужність. Адже тепер організації водокористувачів, в які об’єднуються аграрії, що використовують гідротехнічну меліорацію, можуть отримувати у власність об’єкти інженерної інфраструктури меліоративної мережі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі USAID AГРО.

Такою можливістю на Полтавщині скористалася і Омельницька сільська рада, передавши свою зрошувальну мережу у власність організації водокористувачів «Квітучі лани». Адже саме аграрії найбільше зацікавлені  в ефективному, безперебійному та прозорому функціонуванні зрошення, а тому готові інвестувати у модернізацію таких об’єктів.

Зрошувальна мережа, побудована у Полтавській області ще 1984 року на землях колишнього колгоспу «Дружба», давно потребувала ремонту та модернізації. Втім для Омельницької сільської ради, на балансі якої вона утримувалась, ці витрати були непідйомні. 

Зрошувальна мережа, проектною потужністю 295 га, отримала перспективу відновлення, а аграрії – впевненість у тому, що їхні інвестиції будуть захищеними. Натомість Омельницька сільська рада, замість бюджетного тягаря, яким був для неї старий об’єкт меліорації, одержала задокументований план дій організації водокористувачів щодо підтримки місцевої громади у реалізації низки ініціатив.

Загалом ОВК «Квітучі лани» – лише друга з 40 організацій водокористувачів, яка отримала у власність об’єкти меліоративних мереж.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *