Світова кон’юнктура виявилася несприятливою для української кукурудзи, – аналітики

Станом на 22 червня експорт української кукурудзи сягнув 2,2 мільйона тонн, що свідчить про високий рівень активності на ринку. Аналітики прогнозують, що червень стане найпродуктивнішим місяцем для експорту, однак у липні-серпні показники можуть значно знизитися, оскільки ринок переходить на новий врожай, вважають аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Світова кон’юнктура виявилася несприятливою для української кукурудзи. Хоча на ринку Італії вона все ще користується попитом, конкурентоспроможність знижується через цінову політику. Наприклад, аргентинська кукурудза продається за ціною $212-213 за тонну на італійському ринку, що є приблизно таким же рівнем, як і українська. Водночас в Іспанії аргентинська кукурудза коштує на кілька доларів дешевше, що робить її привабливішою для покупців. В таких умовах  українські трейдери не поспішають продавати наявні запаси, адже їх обсяг є обмеженим», – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Ринок кукурудзи входить у міжсезоння, і найближчими тижнями варто очікувати стабілізації цін.

«При наявності попиту умовні ціни на кукурудзу можуть коливатися в межах $172-174 за тонну. В середньому ж на базисі СРТ ціна становитиме близько $170 за тонну у найближчі тижні», – прогнозують у ПУСК.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *