У квітні на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур спостерігалось підвищення вартості, – аналітики

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за квітень 2024 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур квітень відображав підвищення вартості за всіма напрямками.

«Протягом місяця, за даними заявок в AgroMarket UUB, цінові індикативи на кукурудзу відображали найбільше зростання серед зернових культур. Підвищення цін в середньому відбулося на 4,28% і середня ціна на кінець місяця складала 5322 грн/т. Ринок пшениці також відзначався висхідним трендом. Загалом на кінець місяця середні ціни на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 6812– 6099 грн/т. Ціни на фураж складали 5389 грн/т, що більше на 2,67% з початку місяця», – зазначили аналітики біржі.

Підтримку цінам на кукурудзу надавали різні фактори. Зокрема, короткострокове зростання курсу долара, експортний попит, попит тваринницьких та переробних підприємств для покриття середньострокових потреб, зменшення залишків кукурудзи в Україні, що призводить до обмежених пропозицій від виробників.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, вони були сприятливими для росту, розвитку та сівби усіх культур.

Середні ціни по Україні на кінець квітня щодо початку місяця:

  • ячмінь – 5234,51 грн/т (+2,43%);
  • соя – 17 254,11 грн/т (+3,12%);
  • соняшник – 13 925,99 грн/т (+4,52%).

На кінець квітня спостерігалося зростання цін на кілька ключових сільськогосподарських товарів, які торгуються на Чиказькому торговельному майданчику (CBOT). Цей сплеск в першу чергу пояснюється неоптимальними умовами посіву в основних виробничих зонах, що ще більше посилюється посушливим періодом який вплинув на регіони твердої червоної озимої (HRW) пшениці.

«На ринку пшениці ф’ючерси відображали значне зростання через появу погодних умов у ключових регіонах вирощування в США, Європі та на південному заході країни-терориста. Ф’ючерси на кукурудзу CBOT зросли на тлі зростання світових цін на пшеницю та невизначеності у південноамериканському виробництві. Ф’ючерси на соєві боби завершили останній тиждень місяця дещо вище. Оскільки збір урожаю сої в Бразилії майже завершено, а прогрес Аргентини відстає від історичних середніх показників, світовий ринок сої залишається дещо напруженим», – додають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *