Названо найпопулярнішу серед свиногосподарств України генетику

Найпоширенішою серед промислових свиногосподарств України є данська генетика, на яку припадає близько половини поголів’я основних промислових свиноматок.

Про це свідчать результати дослідження асоціації «Свинарі України».

Зазначається, що з данською генетикою працює як низка найпотужніших операторів, так і менші гравці ринку.

Генетика PIC, якою представлено майже 20% маточного ядра промислового свинарства, також присутня у господарствах усіх категорій за чисельністю поголів’я.

Питома вага французької генетики (Axiom та Choice) наразі складає понад 12%.

Нідерландська генетика Hypor втримує попередньо завойований 3%-й сегмент, а компанія Genesus, яка представлена на українському ринку з 2020 року, поступово нарощує свою присутність — з 1% у 2021-му до 3,5% у 2024-му.

Крім цього, свої позиції на ринку зберігають й інші генетичні ресурси для свиногосподарств — Ra-SeGenetics, TopigsNorsvin, австрійська генетика. Їхня сукупна питома вага складає близько 1,5% від загальної кількості промислових свиноматок на початок року.

«Хоча розподіл дає загальні орієнтири щодо генетичної структури маточного поголів’я, він досить умовний. Зокрема і через те, що поголів’я низки операторів ринку різного масштабу діяльності досить складно віднести точно до тієї чи іншої генетики, адже застосування міжгенетичних гібридів є досить поширеною практикою. Так, 11,4% маточного поголів’я є продуктом схрещення свиней від різних постачальників. Кризові для галузі 2020 та 2021 роки, як і нестабільні роки з початку повномасштабного вторгнення створили передумови для операторів обрати шлях подібних експериментів. Утім, більшість із них висловлює намір із часом перейти на чистіші генетичні лінії», — коментують аналітики асоціації.

Фахівці зауважили, що на початку 2024 року промислове свинарство України продемонструвало перші ознаки відновлення — чисельність основних свиноматок у сільськогосподарських підприємствах зросла на понад 5% проти показника на старті 2023 року і склала близько 215 тис. голів.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *